AKČNÍ NABÍDKA NA TEPELNÁ ČERPADLA DAIKIN ALTHERMA-DOTACE 15 000,00 KČ.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

 
Tento systém vytápění není tak finančně náročný jako systém vzduch-voda. Jako zdroj tepelné energie slouží venkovní vzduch. Díky tomuto zařízení můžete v zimě topit a v létě chladit. Nevýhodou pak je, že tímto systémem nelze ohřívat teplou vodu, ale i toto se dá řešit (v sekci ohřev TUV). Pokud chcete vytápět pouze jednu místnost pak je vhodný split systém, při vytápění celého domu lze použít tzv. multisplit systém, kde na jednu venkovní jednotku lze napojit až 5 vnitřních jednotek různého provedení. Standardní jednotky umí vytápět do -15°C, vybrané modely pak až do -20°C. Hlučnost vnitřní jednotky se samozřejme odvíjí od výkonu a provedení, ale můžeme říct, že jednotka o topném výkonu 4 kW má hlučnost okolo 30 dB. Hlavní výhodou tepelného čerpadla vzduch-vzduch je okamžitá účinnost - již pár minut po zapnutí rychlý nárůst teploty v temperovaném prostoru. Další výhodou je jednoduchá montáž bez většího zásahu do interiéru.
 
Jak vypadá instalace
Jelikož se jedná o dělené, tzv. split tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je nutné počítat s instalací vnitřní a venkovní jednotky. Vnitřní jednotka se umístí do místnosti, kterou požadujete vytápět. U vnitřních jednotek opět záleží na provedení - nástěnné, parapetní, mezistropní atd.(více v sekci typy jednotek). Venkovní jednotku je možné umístit na konzolu na fasádu, na balkon či terasu, popř. na nerez konzolu na zem vedle domu. Hlučnost venkovních jednotek, opět použijeme topný výkon 4 kW je cca 50 dB. Tedy není nutné se obávat zvýšené hlučnosti. Venkovní jednotka s vnitřní jednotkou jsou propojeny izolovaným Cu potrubím a elektrickou kabeláží. Proto je nutné vyvrtat otvor přes zeď v průměru 55 mm. Po připojení vnitřní a venkovní jednotky se provádí tlaková zkouška chladiva a vakuování. Ty úkony jsou vždy důležité při správné instalaci. 
 
Kdy zvolit tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?
Vlastníte-li objekt s malými tepelnými ztrátami, kde investice do topení a zdroje tepla (např. plynový kotel s přípojkou, tepelné čerpadlo vzduch-voda, popřípadě vrt) je zbytečně velká, může být systém vzduch-vzduch tou vhodnou aplikací pro Vás.Jednotky jsou schopny vytápět až do -20°C.
 
Vlastníte-li rekreační objekt, který by bylo vhodné v době Vaší nepřítomnosti temperovat, umí naše TČ vzduch-vzduch udržovat teplotu místnosti + 10°C a při požadavku topit dosáhne v co nejkratším čase požadované teploty.
 
Pokud je v objektu k dispozici připojení k internetu, můžete využít dálkovou správu. Funguje to jednoduše, před objezdem na chatu či chalupu pošlete SMS s požadovanou teplotou a přijede do již vyhřátého. Takto můžete jednotku ovládat z kteréhokoliv místa na světě!!!
 

Zastupujeme značky Fujitsu, Toshiba, Daikin a LG. 

Přistavujete a instalace výkonnějšího kotle a topení by byla zbytečně nákladná?
 
I tady je vhodné použít TČ vzduch-vzduch.

Naše tepelná čerpadla vzduch - vzduch jsou rovněž vhodná pro vytápění hal, dílen, obchodních jednotek, VRF systémy pak mohou sloužit jako jediný zdroj tepla i chladu pro celé budovy.
Na základě požadavku Vám rádi doporučíme vhodný typ zařízení. Můžeme Vám nabídnout systém jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky či systém jedné venkovní a několika vnitřních jednotek, přičemž vnitřní jednotky lze kombinovat. Naše zařízení je rovněž možno napojit do vzduchotechnických rozvodů, s možností topení v zimě, popřípadě chlazení v létě.

Navštivte také klimatizace!


Fujitsu Clint

KONTAKTY

TEL.:+ 420 596 123 292
GSM:+ 420 603 411 550
E-MAIL:arktis@arktis-servis.cz
Vyplatí se levné nebo "drahé"
tepelné čerpadlo?
Odpověď naleznete
v článku
Vyplatí se levné nebo drahé tepelné čerpadlo?
 

Zaujala Vás naše nabídka? Udělejte první krok a vyplňte náš POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Tepelná čerpadla dokáží

 • vytápět Váš dům
 • ohřívat TUV
 • klimatizovat v létě
 • ohřívat Váš bazén
Certifikace
Tepelná čerpadla Fujitsu byla testována Strojírenským zkušebním ústavem v Brně a certifikována podle platných norem. Výkonové charakteristiky byly měřené podle normy ČSN EN 14511.

Proč byste nás měli kontaktovat?

 • Nabídneme Vám kvalitní tepelná čerpadla, která jsou šetrná k životnímu prostředí a dokáže Vám poskytnout komfort 365 dní v roce

 • Odborná konzultace a zpracování projekčních podkladů pro tepelná čerpadla

 • Montáž na klíč – dodáme, namontujeme, zařídíme vše potřebné

 • V případě zájmu Vám tepelná čerpadla předvedeme v praxi

 • Záruční a pozáruční servis je u nás samozřejmostí

 • Garance servisu minimálně po dobu 10-ti let

 • S našim tepelným čerpadlem získáte nízký tarif odběru elektřiny 22 hodin denně na celý dům

Arktis servis, s.r.o.